witryna w programie polisa na 100% Opinie klientów 4.75 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.75
/ 5.00 sprawdź
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Porównaj oferty

AXA Życie - Parasol

Ubezpieczenie na życie: AXA Życie - Parasol

Ubezpieczenie na życie Parasol (AXA Życie)

W ofercie AXA znajduje się ubezpieczenie ochronne Parasol. To elastyczny, niedrogi i prosty produkt,  przeznaczony dla klientów, którzy przede wszystkim myślą o zabezpieczeniu rodziny w razie nieprzewidzianych życiowych wypadków.

Umowa ubezpieczenia

Ubezpieczenie może zawrzeć każdy, kto ukończył 18. a nie przekroczył 63. roku życia. Z zastrzeżeniem, że  Towarzystwo Ubezpieczeniowe może skierować przyszłego ubezpieczonego na badania medyczne, od wyników których następnie uzależni decyzję o objęciu ubezpieczeniem. Umowa ubezpieczenia na życie zawierana jest bezterminowo, lecz co najmniej na dwa lata.

Składka i suma ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia w polisie Parasol to minimum 30 000 zł. Przy tak niskiej sumie ubezpieczenia możemy liczyć na bardzo korzystną składkę. W miarę jak suma będzie się zwiększać, a lat przybywać koszty związane z zawarciem polisy wzrosną. Składkę za ubezpieczenie Parasol można opłacać z częstotliwością miesięczną, kwartalną, półroczną i roczną. Jeśli w rocznicę polisy stwierdzimy, że potrzebujemy zmienić częstotliwość  opłacania składki, możemy to zrobić. Możemy także obniżyć sumę ubezpieczenia, w sytuacji kiedy duża ochrona nie będzie nam już potrzebna – na przykład spłacimy zobowiązania finansowe. Możemy także podwyższyć sumę ubezpieczenia, ale wtedy musimy liczyć się z (ponownymi) badaniami medycznymi, aby ubezpieczyciel oszacował, czy ryzyko ubezpieczenia nas nie wzrosło znacznie z biegiem lat.

Zalety i wady

Zaletą tego ubezpieczenia jest ochrona, która nie kończy się wraz z ustalonym przez Ubezpieczyciela wiekiem, a składka, od której uwarunkowane jest ubezpieczenie się jest niska. I elastyczna. W ramach ubezpieczenia Parasol nie można inwestować w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe, co w naszym odczuciu jest neutralną wiadomością, ponieważ ubezpieczenie ochronne spełnia swoją rolę, pomimo tego braku. Do umowy głównej można dołączyć jednak 6 umów dodatkowych, które poszerzają ochronę o dodatkowe ryzyka:

 • Ubezpieczenie na wypadek śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku
 • Ubezpieczenie na wypadek inwalidztwa lub śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku w dwóch wariantach:
  • wersja B – całkowite trwałe inwalidztwo, częściowe trwałe inwalidztwo lub śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku
  • wersja C – inwalidztwo lub śmierć ubezpieczonego w wyniku nieszczęśliwego wypadku.
 • Ubezpieczenie na wypadek niezdolności do pracy.
 • Ubezpieczenie uzyskania Drugiej Opinii Lekarskiej w przypadku wystąpienia poważnego stanu chorobowego.
 • Ubezpieczenia: na wypadek pobytu w szpitalu, poważnego zachorowania i operacji medycznej.
 • Ubezpieczenie zdrowotne Vitalité - zapewnia swobodny dostęp do profesjonalnej opieki medycznej.
Wadą ubezpieczenia, na tle konkurencji, jest granica wieku, która warunkuje przystąpienie do ubezpieczenia, nie jest ona wszak niska – to 63 lata. 64-latek nie zostanie już objęty ochroną ubezpieczeniową w ramach Parasola AXA. Ubezpieczyciel ten przygotował jednak inne produkty, do których starszy klient może przystąpić.

Wyłączenia odpowiedzialności

Towarzystwo AXA przewiduje wyłączenie odpowiedzialności, jeśli śmierć ubezpieczonego nastąpiła z powodu:
 • działań wojennych, działań zbrojnych, zamieszek, świadomego i dobrowolnego uczestnictwa Ubezpieczonego w aktach przemocy, terroru lub zamieszkach, chyba że jego udział wynikał z wykonywania czynności służbowych, stanu wyższej konieczności lub obrony koniecznej;
 • samobójstwa Ubezpieczonego, popełnionego w okresie 2 lat od daty rozpoczęcia ochrony;
 • samookaleczenia Ubezpieczonego lub okaleczenia na jego prośbę, niezależnie od stanu poczytalności.
Biorąc pod uwagę katalogi wyłączeń innych Ubezpieczycieli, są to korzystne warunki zawarcia polisy.

Powrót do rankinguPorównaj oferty